Rentgen skrzydłowo zgryzowy Kraków, ul. Nowosądecka 46. Tel.: +48 883-699-007.

Rentgen skrzydłowo-zgryzowy Kraków

Rentgen skrzydłowo zgryzowy to rodzaj zdjęcia wewnętrzustnego RTG, które wykonuje się w diagnostyce zębów trzonowych i przedtrzonowych. W zależności od potrzeb, możemy wybrać obszar (segment) wymagany do przeprowadzenia odpowiedniej i dopasowanej diagnostyki stomatologicznej. Na zdjęciu widoczne są korony zębów górnych i dolnych oraz część przyzębia brzeżnego

Do czego wykorzystuje się rentgen skrzydłowo-zgryzowy?

Ten rodzaj zdjęcia jest przydatny w diagnostyce wczesnych objawów pojawienia się próchnicy, oraz zmian zapalnych w przyzębiu. Nazewnictwo skrzydłowo-zgryzowe oraz zgryzowo-skrzydłowe stosuje się zamiennie.

Pacjent po wykonanym badaniu otrzymuje zdjęcie na płycie CD z wgraną przeglądarką. Daje to możliwość odtworzenia zdjęcia praktycznie na każdym komputerze posiadającym CD-ROM. Lekarz stomatolog dodatkowo może skorzystać z pomocy technicznej naszego konsultanta w razie problemów z otwarciem płyty CD.

Prosimy pamiętać, że w celu wykonania zdjęcia skrzydłowo-zgryzowego każdorazowo wymagamy skierowania od lekarza prowadzącego leczenie.

W naszej ofercie posiadamy również tomografię zębów 3D tzw. badanie CBCT oraz zdjęcie pantomograficzne (w tym również dla dzieci).

Wszystkie osoby zainteresowane wykonaniem zdjęcia panoramicznego 2D zapraszamy do naszej pracowni w Krakowie, ul. Nowosądecka 46.

Zadzwoń i przyjdź na badanie: +48 883-599-007.

rentgen skrzydłowo zgryzowy kraków

Przykładowe zdjęcie skrzydłowo-zgryzowe