Tomografia szczęki Kraków

Tomografia szczęki to rodzaj badania rentgenowskiego wykorzystywanego do obrazowania w 3D wszystkich struktur w szczęce pacjenta, czyli: zębów szczęki, kości szczęki, tkanek przyzębia oraz otaczających zęby tkanek miękkich. Za pomocą tomografi szczęki  diagnozuje się oraz planuje się leczenie z zakresu wielu dziedzin stomatologii w tym: zakresu prac protetycznych, endodoncji, ortodoncji, periodontologii, implantologii oraz chirurgii stomatologicznej a także szeroko pojętej stomatologii estetycznej.

Tomografia szczęki daje lekarzowi dentyście bardzo szczegółowe informacje na temat stanu zębów osadzonych w szczęce człowieka, pozwala wykonać precyzyjne pomiary przed planowanym zabiegiem z zakresu wszczepienia implantów czy uzyskać dane, które może później wykorzystać do dalszego leczenia w stomatologii estetycznej podniesienia jakości i wyglądu stanu uzębienia pacjenta. Dzięki badaniu można także wstępnie określić gęstość tkanki kostnej, od czego zależy m.in. skuteczność podjętego leczenia implantologicznego i właściwemu wszczepieniu implantów do kości. Tomografia szczęki jest badaniem bezpiecznym, zajmuje około 10 -15 minut wraz z nagraniem badania na płytę CD lub DVD.

Badanie nie wymaga szczególnych przygotowań – z okolic głowy trzeba jednak zdjąć wszelkie ozdoby, biżuterię, okulary itp. W trakcie wykonywania zdjęcia pacjent przygryza zębami odpowiedni zagryzak, głowa zostaje ustabilizowana, a lampa rentgenowska przez kilkanaście sekund obraca się wokół głowy. W tym czasie nie wolno się poruszać i należy wykonywać wszystkie polecenia radiologa.

Pacjent po wykonanym badaniu otrzymuje zdjęcie na płycie CD z wgraną przeglądarką. Daje to możliwość odtworzenia zdjęcia praktycznie na każdym komputerze posiadającym CD-ROM. Lekarz stomatolog dodatkowo może skorzystać z pomocy technicznej naszego konsultanta w razie problemów z otwarciem płyty CD.

Prosimy pamiętać, że w celu wykonania zdjęcia pantomograficznego każdorazowo wymagamy skierowania od lekarza prowadzącego leczenie.

W naszej ofercie posiadamy również tomografię zębów 3D tzw. badanie CBCT.

Wszystkie osoby zainteresowane wykonaniem zdjęcia panoramicznego 2D zapraszamy do naszej pracowni w Krakowie, ul. Nowosądecka 46.

Zadzwoń i przyjdź na badanie: +48 883-599-007.

tomografia szczęki kraków

Przykładowe zdjęcie 3D CBCT szczęki i żuchwy