Tomografia zębów Kraków 3D- CBCT

Tomografia CBCT 3D to nowoczesne, nie inwazyjne i bardzo precyzyjne badanie, pozwalające na zobrazowanie wszystkich struktur głowy: szczęki, żuchwy, stawów skroniowo – żuchwowych, twarzoczaszki oraz zatok. Określa się ją również mianem tomografii wiązki stożkowej, gdyż wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie właśnie w postaci wiązki stożkowej. Dzięki temu można uzyskać obraz danej struktury już w trakcie tylko jednego obrotu tomografu – skutkuje to mniejszą dawką promieniowania oraz znacznym skróceniem czasu badania.

Zalety tomografii zębów CBCT 3D:

  • minimalna dawka promieniowania rentgenowskiego,
  • krótki czas badania i szybkie wyniki,
  • wyjątkowa precyzja otrzymanych obrazów,
  • możliwość archiwizowania i odtwarzania zdjęć na komputerze.

Tomografia zębów CBCT 3D jest badaniem niezbędnym m.in. w diagnostyce chorób i zaburzeń stomatologicznych, planowaniu leczenia oraz kontrolowaniu jego efektów. Wykonuje się ją w celu rozpoznania oraz oceny stopnia zaawansowania próchnicy, okołowierzchołkowych zmian zapalnych, diagnostyki wad zgryzu, chorób przyzębia oraz ubytków kostnych w szczęce i/lub żuchwie. Znajduje zastosowanie w planowaniu leczenia endodontycznego, protetycznego, ortodontycznego oraz implantologicznego, a także przed zabiegami chirurgicznymi w obrębie twarzoczaszki.

Dzięki obrazom uzyskanym dzięki tomografii zębów CBCT 3D stomatolog może precyzyjnie ocenić wszystkie struktury anatomiczne w obrębie twarzoczaszki: tkanki miękkie, chrzęstne i kostne. Pozwala to postawić jednoznaczną diagnozę oraz dopasować plan leczenia do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Dzięki temu jego skuteczność jest wyższa, a ryzyko niepowodzeń i powikłań – o wiele mniejsze.

Na tomografię zębów CBCT 3D zapraszamy do pracowni Cyfromed w Krakowie. Zespół naszych wyspecjalizowanych elektroradiologów pozostaje do Państwa dyspozycji!

Zadzwoń i przyjdź na badanie: +48 883-599-007.

Dzięki zastosowaniu możliwie największego pola obrazowania wybranej struktury zębów możemy właściwie zdiagnozować problem w jamie ustnej.
Specjalistyczne oprogramowanie pozwala na każdy możliwy obrót obiektu oraz przejrzenie wszystkich struktur w uzębieniu, twarzoczaszce lub dziąsłach. Właściwa diagnostyka w przypadku wykonywania badań 3D to podstawa do dalszego leczenia zmian chorobowych a także podstawa do wdrożenia leczenia w stomatologii estetycznej takiego jak np. wszczepienia implantów.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tomografii 3D CBCT w naszej placówce w Krakowie.