Tomografia żuchwy Kraków, ul. Nowosądecka 46. Tel.: +48 883-599-007. Zapraszamy!

Tomografia żuchwy Kraków

Tomografia żuchwy to badanie rentgenowskie 3D dające możliwość dokładnej diagnostyki i zobrazowania struktur w żuchwie pacjenta:
tkanek przyzębia, zębów (zarówno części naddziąsłowej i poddziąsłowej) oraz samej kości żuchwy.

Podczas badania wykorzystuje się ściśle określone dawki promieniowania rentgenowskiego w postaci wiązki stożkowej, dzięki czemu obrazy można uzyskać już po jednym obrocie tomografu. Czas wykonania badania jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku wykonywania pełnej tomografii szczęki i żuchwy. Badanie tomografii żuchwy jest w pełni bezpieczne i nie ma negatywnych skutków dla zdrowia pacjenta.

Tomografia żuchwy pozwala na uzyskanie obrazu przekrojów nawet o warstwach od 0,5 do 2 mm – specjalistyczne oprogramowanie umożliwia natomiast łączyć wiele przekrojów w jeden, co daje pełny obraz żuchwy wraz z jej wszystkimi strukturami.

Tak jak podczas każdego badania pacjent nie powinien się ruszać gdyż mogłoby to zniekształcić obraz i uniemożliwić właściwą diagnozę lekarzowi prowadzącemu leczenie w gabinecie stomatologicznym.

Badanie nie wymaga szczególnych przygotowań – z okolic głowy trzeba jednak zdjąć wszelkie ozdoby, biżuterię, okulary itp. W trakcie wykonywania zdjęcia pacjent przygryza zębami odpowiedni zagryzak, stabilizujemy dodatkowo głowę pacjenta, a głowica rentgena przez kilkanaście sekund obraca się wokół głowy. W tym czasie nie wolno się poruszać i należy wykonywać wszystkie polecenia radiologa.

Pacjent po wykonanym badaniu otrzymuje zdjęcie na płycie CD z wgraną przeglądarką. Daje to możliwość odtworzenia zdjęcia praktycznie na każdym komputerze posiadającym CD-ROM. Lekarz stomatolog dodatkowo może skorzystać z pomocy technicznej naszego konsultanta w razie problemów z otwarciem płyty CD.

Prosimy pamiętać, że w celu wykonania zdjęcia pantomograficznego każdorazowo wymagamy skierowania od lekarza prowadzącego leczenie.

W naszej ofercie posiadamy również tomografię zębów 3D tzw. badanie CBCT, tomografię szczęki, zdjęcia panoramiczne, zdjęcia panoramiczne pediatryczne, zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych.

Wszystkie osoby zainteresowane wykonaniem tomografii żuchwy zapraszamy do naszej pracowni w Krakowie, ul. Nowosądecka 46.

Zadzwoń i przyjdź na badanie: +48 883-599-007.

tomografia żuchwy kraków

Przykładowa tomografia szczęki i żuchwy